fbpx

Pred niekoľkými rokmi do povedomia verejnosti skutočne explodovali 3D tlačiarne, pomocou ktorých dokážeme vytvoriť hmatný trojrozmerný objekt z takmer každého modelu. Aj keď sa tieto zariadenia spočiatku pohybovali v cenovo nedostupných hladinách pre priemerného človeka, dnes si vďaka rôznym cenovým kategóriám môžeme ľahko vybrať tlačiareň, ktorá najlepšie vyhovuje našim potrebám a rozpočtu. Okrem toho sú teraz v našom meste k dispozícii 3D tlačiarne, a to vďaka spoločnosti iFox s.r.o. v kancelárskej budove Trend. Roland a Bianka vlastnia rodinný podnik iFox s.r.o. a spýtali sme sa ich preto na niekoľko otázok.

Aj keď 3D tlačiarne určite budú mnohým znieť dobre, značka EasyThreed znie stále trochu cudzo. Niet sa čomu čudovať, pretože kvalitné tlačiarne EasyThreed boli uvedené na trh ako novinka na Slovensku a vôbec prvýkrát v Komárome. „Začali sme ich uvádzať na trh v týchto dňoch a v krajine sú k dispozícii iba 3D tlačiarne EasyThreed. Okrem toho sa tieto zariadenia v Poľsku predávajú iba v tejto oblasti, ale len v malom množstve. Aj keď sú 3D tlačiarne už dostupné z niekoľkých miest na Slovensku, väčšina produktov je ponúkaná za dosť pikantné ceny. Preto chceme, aby ľudia spoznali aj tieto vysokokvalitné tlačiarne EasyThreed, ktoré sú v porovnaní s podobnými produktmi oveľa dostupnejšie, zatiaľ čo vybavenie je vynikajúce a dostupné lokálne, “uviedol Roland.

Spoločnosť IFox s.r.o. Ponúka všetko od jednoduchších tlačiarní po profesionálne stroje, takže si každý môže vybrať podľa svojej vlastnej úrovne, potrieb a v neposlednom rade podľa svojho rozpočtu. „Priemerný používateľ si obvykle kúpi tlačiareň kvôli výrobe rôznych hračiek a figúrok, zatiaľ čo spoločnosti už vyrábajú rôzne diely a prototypy s profesionálnejšími tlačiarňami. Naše plány zahŕňajú aj oslovenie škôl, pretože veríme, že z tohto vybavenia môžu mať veľký prínos aj rôzne vzdelávacie inštitúcie. Spätná väzba už bola poskytnutá školám architektúry a dúfame, že v budúcnosti do zoznamu pribudnú ďalšie inštitúcie, “dodala Bianka.

3D tlačiarne EasyThreed sa používajú mimoriadne ľahko, pretože nielenže nevyžadujú žiadne ďalšie zručnosti ani ďalšie znalosti potrebné na obsluhu, ale softvér dodávaný s tlačiarňou uľahčuje vytváranie rôznych modelov. „Na tlač stačí jeden počítač, všetko ostatné je súčasťou balenia. K zariadeniu je dodávaný aj návod na obsluhu a softvér, ktorý umožňuje vytvárať rôzne modely. Mimochodom, na internete je veľa hotových návrhov, na základe ktorých sa môže okamžite začať vyrábať, ale môžeme navrhnúť aj jednotlivé modely s rôznymi dizajnérskymi programami, “dodal Roland.

S tlačiarňami EasyThreed môžete vyrobiť takmer čokoľvek od najmenších prvkov po väčšie, viaczložkové vzory, vďaka čomu sú služby iFoxu mimoriadne užitočné počas koronárneho vírusu. Produkčný čas pre každú položku však môže niekedy trvať aj niekoľko hodín: „Tlačiarne nám tiež pomohli bojovať s koronavírusom. S dvoma tlačiarňami sme vyrobili spolu 40 čelných štítov denne, čím sme podporili prácu materských škôl, škôl a zdravotníckych pracovníkov v Komárne a okolí.

Mimochodom, doba tlače závisí od mnohých vecí, v závislosti od typu tlačiarne, materiálu, rozmerov a kompresie, ale výroba kocky 5 × 5 trvá priemerne 3-4 hodiny. A sortiment tlačiteľných produktov je nekonečný, pretože sa s ním dá vyrobiť všetko od malých častí cez rôzne figúrky až po zložitejšie štruktúry. Pri troche cviku je v nej čo rozvíjať, takže sa dá povedať, že hranicou je hviezdna obloha, “povedala Bianka.

A ak chcete upgradovať svoju tlačiareň zakúpenú od spoločnosti iFox s.r.o., môžete si od spoločnosti zakúpiť aj rôzne diely a príslušenstvo. Okrem toho čakajú na záujemcov aj ďalšie služby: „Okrem predaja tlačiarní sa venujeme aj 3D tlači a servisu, ako aj možnosti gravírovania výrobkov. A prostredníctvom nášho živého chatu môžeme tiež poskytnúť radu, či už ide o značku, vybavenie alebo tlač, “dodal Roland.

Spoločnosť IFox s.r.o. čaká na záujemcov o 3D tlačiarne a tlač vo svojej predajni v IFox s.r.o. Podzáhradná 55/36 94504 Komárno – Nová Stráž. Pre viac informácií navštívte ifox.sk alebo nám napíšte.